אגודת איט"ם

איט"ם,  האגודה הישראלית לטיפול מיני, נוסדה בשנת 1983, ומאגדת את המטפלים המיניים בישראל. מטרת איט"ם היא לקדם את הטיפול בבעיות בתפקוד המיני בסטנדרטים מקצועיים גבוהים, תוך שמירה על כללי האתיקה. 
 
מייסדי איט"ם  ראו לנגד עיניהם את הצורך ליצור מסגרת מקצועית שתאפשר קידום, פיתוח וטיפוח של תחום הטיפול בבעיות בתפקוד המיני. תכנית התמחות לטיפול בבעיות בתפקוד מיני נוצרה בכדי לבסס  שפה משותפת ורמת מקצועיות גבוהה לחברי האגודה. רוב חברי האגודה משתייכים למקצועות הבסיס כפי שמייסדי האגודה הגדירו בתחילת הדרך (רפואה, פסיכולוגיה קלינית, עבודה סוציאלית קלינית וכו'). כל המטפלים הרשומים באתר זה הינם מטפלים מיניים אשר עברו הכשרה מקיפה והוסמכו כמטפלים מיניים (סקסולוגים).
 
איט"ם דואגת לבסס ולפתח את רמתם המקצועית של חבריה באמצעות ארגון כנסים, ימי עיון, השתלמויות מקצועיות ואסיפות מדעיות והיא חברת בת בארגונים מקצועיים בינלאומיים וזאת על מנת לקדם ולשפר את רמת המקצועיות של חבריה.
 
האגודה חרטה על דגלה את המחויבות לשמירה על סודיות וזכויות הפונים על פי כללי האתיקה המקצועית. האגודה פועלת להכרה במרפאות בהן המטפלים והמתמחים נחשפים לקשת הבעיות בתפקוד מיני תוך רגישות להבדלי תרבות, מגזר, מגדר ונטייה מינית. 
 
 

חברי ועד הנוכחי:

 

יו"ר איט"ם – ד"ר צחי בן ציון

מזכ"לית –מירי קרייזמן

סגן יו"ר איט"ם ויו"ר ועדת הסמכה- פרופ' רפי חרותי

גזבר איט"ם – ד"ר רם כמין

ועדת השתלמויות – אפרת מנור(יו"ר), ד"ר מיכל לוריא,מירי קרייזמן, גאולה פלדמן, ד"ר דניאלה מזור.

ועדת אינטרנט – אפרת מנור,ד"ר דניאלה מזור, גאולה פלדמן

ועדת קבלה והסמכה – ד"ר מיכל לוריא (יו"ר), פרופ' רפי חרותי ומירי קרייזמן

ועדת דוברות ויחסי חוץ – ד"ר מיכל לוריא (יו"ר), גילה ברונר, ד"ר צחי בן-ציון.

ועדת אתיקה ומשמעת – ד"ר דן שרון (יו"ר), ד״ר מיכל לוריא, ד״ר ליאורה אברמוב, ד"ר דניאל וטלמן, מירי קרייזמן, שרי אופיר לביא,אריאל כהן ארקין.

ועדת ביקורת – ד"ר  ג'ודית רידמן הלפר, גאולה פלדמן, ד"ר שיר דפנה תקוע

 
 
להלן סדר בחירתם של יושבי ראש האגודה לאורך השנים:
 
 
ד"ר צבי צוקרמן
ד"ר עמי שקד  
ד"ר אורי ורניק
ד"ר מאיר וייל
ד"ר משה מוק
ד"ר דן שרון
גב' גילה ברונר
ד"ר עידן מיליצ'ר
פרופסור רפי חרותי
ד"ר צחי בן ציון