אגודת איט"ם

איט"ם,  האגודה הישראלית לטיפול מיני, נוסדה בשנת 1983, ומאגדת את המטפלים המיניים בישראל. מטרת איט"ם היא לקדם את הטיפול בבעיות בתפקוד המיני בסטנדרטים מקצועיים גבוהים, תוך שמירה על כללי האתיקה. 
 
מייסדי איט"ם  ראו לנגד עיניהם את הצורך ליצור מסגרת מקצועית שתאפשר קידום, פיתוח וטיפוח של תחום הטיפול בבעיות בתפקוד המיני. תכנית התמחות לטיפול בבעיות בתפקוד מיני נוצרה בכדי לבסס  שפה משותפת ורמת מקצועיות גבוהה לחברי האגודה. רוב חברי האגודה משתייכים למקצועות הבסיס כפי שמייסדי האגודה הגדירו בתחילת הדרך (רפואה, פסיכולוגיה קלינית, עבודה סוציאלית קלינית וכו'). כל המטפלים הרשומים באתר זה הינם מטפלים מיניים אשר עברו הכשרה מקיפה והוסמכו כמטפלים מיניים (סקסולוגים).
 
איט"ם דואגת לבסס ולפתח את רמתם המקצועית של חבריה באמצעות ארגון כנסים, ימי עיון, השתלמויות מקצועיות ואסיפות מדעיות והיא חברת בת בארגונים מקצועיים בינלאומיים וזאת על מנת לקדם ולשפר את רמת המקצועיות של חבריה.
 
האגודה חרטה על דגלה את המחויבות לשמירה על סודיות וזכויות הפונים על פי כללי האתיקה המקצועית. האגודה פועלת להכרה במרפאות בהן המטפלים והמתמחים נחשפים לקשת הבעיות בתפקוד מיני תוך רגישות להבדלי תרבות, מגזר, מגדר ונטייה מינית. 
 
 

חברי הועד הנוכחי:

 

יו"ר איט"ם – תפקיד היו"ר יתקיים ברוטציה

ד"ר אריאל כהן-ארקין ימלא את התפקיד במחצית הראשונה של הקדנציה.

ד"ר מיכל לוריא תמלא את התפקיד במחצית השנייה של הקדנציה.

מזכ"לית –ד"ר דניאלה מזור

נציגת המתמחים – פזית כוכבי 

ועדת השתלמויות – ד"ר טל פלג שגיא (יו"ר) ,פזית כוכבי, אנדי איפרגן, ד"ר דניאלה מזור, עדי חסיד, ד"ר עטרת גבירץ מידן, ד"ר חגית רודריגז, שירה דורון ורחלי ראובני

ועדת קהילה ודוברות – ד"ר דניאלה מזור (יו"ר) , ד"ר אריאל כהן ארקין, אנדי איפרגן, הדס פורת, שולמית שפרבר ורחלי ראובני

ועדת מחקר וקשרים בינלאומיים – ד״ר עטרת גבירץ מידן

ועדת אתיקה, בירורים ומשמעת – ד"ר דן שרון(יו"ר), פרופ' מרילין ספר, עדי חסיד, שרי אופיר לביא, ד״ר עטרת גבירץ מידן ,הדס פורת ומירי קרייזמן

ועדת אינטרנט – שלי פורפר-רוזן (יו״ר), ד״ר אריאל כהן-ארקין, ד״ר מיכל לוריא, ד״ר טל פלג שגיא 

 
להלן סדר בחירתם של יושבי ראש האגודה לאורך השנים:
 
ד"ר צבי צוקרמן
ד"ר עמי שקד  
ד"ר אורי ורניק
ד"ר מאיר וייל
ד"ר משה מוק
ד"ר דן שרון
גב' גילה ברונר
ד"ר עידן מיליצ'ר
פרופסור רפי חרותי
ד"ר צחי בן ציון