חיזוק זוגיות והגברת המשיכה המינית

מיניות ויחסי מין תקינים וטובים בן בני זוג לא יכולים להתקיים בלי כבוד הדדי, הערכה ורגשות אהבה כמובן. טיפול זוגי וגם משפחתי יכולים להועיל מאוד גם בתחום הזה – במיוחד בזמנים מתוחים או עמוסים
לצערנו הרב, זוגות לא מעטים חווים ירידה בתחום המיני, לעיתים כבר לאחר מספר שנים לא רב של חיי נישואין.

הסיבות לכך רבות ומגוונות, ומיד נדבר על חלק מהן, אבל חשוב מאוד לפנות לייעוץ זוגי כבר בשלב שבו מרגישים חוסר שביעות רצון מחיי הנישואין.
יועצי זוגיות ומשפחה יש היום כמעט בכל מקום בארץ, ואין זה משנה אם אתם גרים בעיר גדולה כמו ירושלים, למשל, או במקום קטן יותר.

 

 

לחץ בעבודה כגורם לירידה בחשק המיני

שנות השלושים לחיינו הן השנים בהן אנחנו נדרשים לעיתים קרובות להוכיח את עצמנו במקום העבודה שלנו: אנחנו שואפים אז לרוב לקידום, ומתחילים להסתכל קדימה, אל שנות הארבעים, בהן אנחנו רוצים להיות כבר בתפקידי ניהול.
לחץ בעבודה או אפילו חלילה כישלון בקבלת קידום, יכול לגרום לנו להסתגר בתוך עצמנו. תחושות אישיות קשות, שלא יובנו על ידי בן או בת הזוג, יתורגמו לכעסים ולעיתים גם לחוסר כבוד ולאובדן היחס האוהב מהצד השני שלנו.
תקשורת טובה – שלפעמים צריך מישהו שילמד אותה אותנו – היא לכן דבר חשוב מאוד בין בני זוג. חייבים וצריכים לשתף זה את זה במה שעובר עלינו, גם אם הדברים מביכים, לעיתים.

אי שביעות רצון מהזמן בבית – גם הוא עלול לגרום לירידה בחשק המיני

יש משקי בית שבהם צד אחד הוא הצד המפרנס והצד השני נשאר בבית, לטפל בילדים או מכל סיבה אחרת.
חוסר איזון בתפקידים שלוקחים על עצמם בני זוג עלול לגרום להאשמות מצד אחד (או הדדיות), ירידה בכבוד או בביטחון העצמי של בני הזוג ועוד.
חשוב מאוד בסיטואציות כאלה לבטא הערכה ולגלות עניין במה שבן או בת הזוג עושים, כדי לשמור על הביטחון העצמי ולא פחות מזה – שמחת החיים – של כולם.

משבר בזוגיות שלאחר לידה

החודשים שלאחר לידה והגעת תינוק חדש לבית הם חודשים לא פשוטים.
נשים חוות רגשות שלא הכירו קודם לכן – מאושר גדול ועד, לצערנו, דיכאון שלאחר לידה. גברים לא תמיד מבינים את המתרחש סביבם מבחינה זו: לעיתים הם מרגישים דחויים או זנוחים, ולפעמים הם נדרשים לטפל בתינוק וגם ביולדת.
ברור שהתקופה הזו יכולה להיות כזאת שעוברת וחולפת, אבל לפעמים נדרש מאמץ יתר מאחד הצדדים לזוגיות, עבודה ויותר השקעה בבית. גם כאן, חשובה לפעמים התייעצות עם יועץ או יועצת בתחום.